کمينه
اخبار و رویدادها
تاریخ: 28 بهمن 1392 14:09 نظرات: 0 تعداد امتیاز: 2 Article Rating بازدید: 996 مرتبه
معاون اداری و مالی قوه قضاییه در همایش تخصصی روسا و دادستان های دادگستری های استان گیلان
معاون اداری و مالی قوه قضاییه در همایش تخصصی روسا و دادستان های دادگستری های استان گیلان

معاون اداري مالي قوه قضاييه در همایش تخصصی روسا و دادستانی‌های دادگستری های استان گیلان اظهار کرد: گیلان از استان‌های غیر برخوردار از نظر ساختمان و تجهیزات دادگستری است.

 

به گزارش روابط عمومي دادگستري استان گيلان، كهزادي به بودجه 700 میلیارد تومانی بازسازی ساختمان‌های دادگستری در سال 92 اشاره کرد و افزود: 200 میلیارد تومان نیز برای تملک‌ دارایی‌های قوه قضائیه در نظر گرفته شده بود اما تاکنون 40 میلیارد تومان تخصیص پیدا کرده است.
وي  از افزایش 600 میلیارد تومانی اعتبارات قوه قضائیه در سال 93 خبر داد و بیان کرد: نمایندگان مجلس اعتبارات مذکور را از محل درآمد هزینه قوه قضائیه علاوه بر بودجه پیشنهادی دولت برای نوسازی و تجهیز دادگستری‌ها پیش‌بینی کردند.
معاون اداری و مالی قوه قضائیه با بیان اینکه 30 درصد اعتبارات این قوه در سال 93 افزایش می‌یابد، تصریح کرد: سال آینده بعضی از تعرفه‌های دادگستری‌ها افزایش می‌یابد و به هر استان 15 تا 20 میلیارد تومان تخصیص داده می‌شود.
وی به صدور مجوز تبدیل وضعیت 3 هزار نیروی قراردادی به پیمانی در قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: سه آزمون برای کمبود نیروی انسانی در قوه قضائیه در نظر گرفته شده است.
کهزادی با اشاره به برگزاری آزمون استخدام نیروی انسانی در 11 بهمن جاری خاطرنشان کرد: تعداد 110 هزار نفر برای جذب 5 هزار و 500 نفر در قوه قضائیه ثبت‌نام کردند.
وی تعداد نیروهای استخدامی مذکور را به غیر از خانواده شهدا دانست و اظهار کرد: تعداد 3 هزار نفر راننده و نیروی خدماتی با برگزاری آزمون در قوه قضائیه به‌کارگیری می‌شوند.
کهزادی با بیان اینکه سالانه تعداد 800 نفر کارآموز قضایی توسط قوه قضائیه جذب می‌شوند، تصریح کرد: قوه قضائیه پشتوانه تمام اهداف برای رشد و توسعه جامعه است و مردم باید به این قوه امیدوار باشند.

 

555 -222

 

کد خبر: 75506
  • معاون اداری و مالی قوه قضاییه در همایش تخصصی روسا و دادستان های دادگستری های استان گیلان

امتیازدهی به خبر